Türkiye’nin En Meşhur 5 Yemeği

1 dk


43
14 Paylaşım, 43 Beğeni

Herkesin bildiği ve kabul ettiği gibi Türk Mutfağı dünyanın önünde gelen en çeşitli ve lezzetli mutfaklarından biri. Yabancı turistlerin de Türkiye'ye geldiğinde Türk mutfağına aşık olması kaçınılmaz oluyor haliyle. İşte tüm dünyaya nam salmış, tadını damaklarda bırakan , birbirinden lezzetli Türkiye'nin En Meşhur 5 Yemeği

 1. 1 Baklava


  Türk damak tadında tatlı diyince şerbetli tatlıların yeri ayrı şüphesiz. Şerbetli tatlıların tahtının sahibi de tabii ki baklava! Türk mutfağında tatlı denilince akla gelen baklava, tarifsiz ve eşsiz lezzeti ile tüm dünyada damakları şenlendiren lezzetler arasında ilk sırada.

 2. 2 Kebap


  Türk mutfağı diyince kebap demeden olmaz tabii ki! Daha çok Güneydoğu Anadolu bölgesi ile özdeşleşen, her damağı lezzetiyle şenlendirecek kadar çok çeşidi olan kebap, dünyaca ünü türk yemekleri arasında elbette ilk sırada.

 3. 3 Döner


  Türk mutfağı denilince şüphesiz ilk akla gelen, doyuruculuğu ve lezzeti ile dünyanın dört bir tarafından herkesin ilgi ve beğenisini kazanan döner oluyor... Türkiye'nin hemen hemen her cadde ve sokağında bir döner restorantına rastlayabilirsiniz. İster tavuk döner ister et döner olsun her hali ve çeşidi ile damaklarımızda tadını bırakan dönerin, Avrupa ve Asya ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede de restorantları bulunmkata.

 4. 4 Lahmacun


  Döneri anlatmışken lahmacundan bahsetmeden geçmek olmaz! İtiraf edelim ki birçoğumuzun bir tane ile doymadığı lahmacun, Türkiye'nin akıllarda ve damaklarda kalan lezzetleri listesinde ilk sıralarda. Dünya genelinde adına "Türk Pizzası" da deniyor. Ününü daha çok Güneydoğu bölgesi ile yaymış olsa da Türkiye'nin dört bir yanında kaşarlı, sucuklu, kıymalı ya da bir çok çeşidi yapılıyor ve eşsiz lezzetiyle Türkiye'nin En Meşhur 5 Yemeği listesine kendini altın harflerle yazdırıyor.

 5. 5 Yaprak Sarma


  Her ne kadar sarması bin bir zahmet ve işçilik gerektirsede yemenin verdiği zevk ve eşsiz lezzeti için tüm zahmetlerine değen yaprak sarması, her zaman her öğünde yenebilse de özellikle bayramlar ve beş çayın vazgeçilmez Türk yemeği. Bulgur ya da pirinçle hazırlanan bir iç malzemenin genellikle asma yaprağına tercihe göre de lahana, dut, kiraz yaprağına sarılarak yapıldığı yemek, tüm zahmeti ve lezzeti ile Türkiye'nin En Meşhur 5 Yemeği arasında.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
14 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
16
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
9
Çalışkan
Aşık Aşık
4
Aşık
lol lol
5
lol
Omg Omg
16
Omg
Cool Cool
11
Cool
Muhittin Sahilli

SUPERYEMEKLER.COM Bir Yemek Blog Sitesidir Superyemekler.com Sitesine İsteyen Herkesin İçeriklerini Paylaşabileceği Bir Platformdur

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri